Zryw Kotla - strona nieoficjalna

Orzeł Czerna 1:8 Sokół Jerzmanowa
Odra Chobienia 3:0 Wiewierzanka Wiewierz

O Klubie Zryw Kotla

Zryw Kotla powstał w 1946r. Jego założycielem i pierwszym trenerem był przesiedlony z ziem utraconych, Józef Zapotoczny, który teren swojego pola przeznaczył na stworzenie boiska piłkarskiego. Pierwszymi barwami zespołu były czerń i biel.

Trenerami Zrywu Kotla byli m.in Bruno Zachariasiewicz, Mieczysław Jańczyk, Zbigniew Cichy.

Zryw Kotla ma bardzo wielu wychowanków, którzy zaistnieli na poziomie przynajmniej III ligi. Są to m.in Józef Orzechowski (w latach 60-tych kluczowa postać Chrobrego Głogów), Józef Chitro (grał w Zagłębiu Lubin), Tomasz Trznadel (wieloletni kapitan Chrobrego), czy do niedawna występujący w III ligowej Arce Nowa Sól Łukasz Stachów. Najwyżej, bo aż w Ekstraklasie grał Tomasz Urbaniak, występujący w Górniku Polkowice.

Obecnym szkoleniowcem Zrywu Kotla jest Zdzisław Stachów.

Aktualnie w drużynie panuje tendencja stawiania na młodych wychowanków. Poza wspomnianym już Łukaszu Stachowie, do zespołu wrócili inni wychowankowie: Kamil Kraska i Patryk Kraska (wcześniej juniorzy Chrobry Głogów, grający w dolnośląskiej lidze juniorów). Z młodych zawodników wywodzacych sie ze Zrywu, grających obecnie w silniejszych ligach, jest jeszcze kilka osób mogących zasilić zespół w przyszłości.

Największym sukcesem Zrywu Kotla było 2 miejsce w Lidze Okręgowej w sezonie 1996/1997 i 3 miejsce w Lidze Okregowej w sezonie 1992/1993 (Zryw Kotla, pod wodzą Bruna Zachariasiewicza, wystepował wtedy w "okregówce" jako beniaminek). Warto tu jednak odnotować, że do roku 1959, Zryw Kotla walczył w tej samej klasie rozgrywek co Chrobry Głogów, pokonując go z resztą 26.07.1959 wynikiem 4:2.

Klub aktualnie występuje w rozgrywkach ,,A" klasowych oraz posiada Juniorów, którzy występują w terenowej lidze.

Barwami klubowymi Zrywu Kotla jest czerń i pomarańcz.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Amator WierzchowiceZryw Kotla
Amator Wierzchowice 0:5 Zryw Kotla
2013-05-18, 11:00:00

Bayern czy Borussia Wygranym Ligi Mistrzów?

Na którym miejscu nasza drużyna zakończy rozgrywki w sezonie 2012/13 ?